Victorie DRAMATICĂ a CFR-ului! Oltenii au RATAT un PENALTY în prelungiri!

0
REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

Meci extraordinar făcut de CFR Cluj care a câștigat dramatic meciul cu CS U Craiova de pe teren propriu, scor 1-0.

Mario Camora a reluat, în minutul 75, din voelu, mingea a fost deviată ușor de un adversar și a ajuns în plasă, la colțul lung. În minutul 82, Kevin Boli a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Apostol Popov, iar în ultimul minut de prelungire Marius Avram a dictat penalty după un fault al lui Djokovici la Gustavo.

Ion Crăciunescu a comentat penalty-ul la Digi Sport apreciind decizia ca fiind una corectă: „Mie mi se pare că este lovitură de la 11 metri, pentru că jucătorul Craiovei atinge mingea și jucătorul CFRului atinge adversarul”.

Iuliu Mureșan: „Ne-am așteptat să fie un meci greu (…) Craiova este o echipă grea, foarte bună (…) Era clar că urma un meci greu! În seara asta Dumnezeu a fost CFRist.

Faza la penalty era așa și așa. Nu vreau să comentez arbitrajul, însă l-am felicitat pe Marius Avram.

ECHIPELE:

CFR CLUJ: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Djokovic, Hoban, Culio – Deac, Tucudean, Mailat.
Antrenor: Dan Petrescu.

CSU CRAIOVA: Popescu – Screciu, Kelic, Ferreira – Dimitrov, Zlatinski, Mateiu, Bancu – Andre Santos, Baluta, Mitrita.
Antrenor: Devis Mangia

Arbitru: Marius Avram.