Lista de consilieri locali şi judeţeni PD-L Cluj

0

PD-L Cluj şi-a depus luni listele de consilieri locali şi judeţeni la Birourile Electorale de Circumscripţie Municipal Cluj-Napoca respectiv judeţean Cluj.

Suntem convinşi de faptul că fiecare cetăţean al judeţului Cluj este reprezentat în forurile decizionale ale celor două instituţii de membri ai PD-L Cluj cu o bună reputaţie profesională şi morală în societatea clujeană. Cu ocazia alegerilor, respectiv în data de 10 iunie 2012 votul de încredere al clujenilor dat echipei PD-L Cluj ne va onora, dar în egală măsură ne va responsabiliza pe fiecare în parte pentru a depune toate eforturile necesare continuării proiectelor de dezvoltare şi modernizare a comuniţăţii clujene în vederea creşterii standardului de viaţă a locuitorilor judeţului Cluj„, arată PD-L Cluj într-un comunicat de presă.

Lista pentru Consiliul Local Cluj-Napoca

1. Moisin Radu-Marin, primar interimar, Jurist
2. Popa Adrian, director, Matematician
3. Şurubaru Gheorghe, director regional CFR Cluj, inginer
4. Tomoş Constantin Ioan, director sucursala, inginer
5. Mihaiu Ligia, conservator general Muzeul Istoric, Inginer Chimist
6. Gliga Florin – Valentin, consilier local, economist
7. Raţiu Radu – Florin, Director Cluj Arena, Jurist
8. Turdean Ovidiu -Laurean, avocat, jurist
9. Pop Ioan, pensionar, Profesor universitar
10. Constantea Radu-Mihai, director marketing, politolog
11. Pop Loredana, consilier parlamentar, Jurist
12. Florea Ioan Horea, director, inginer
13. Marcu G. Valtăr, director achiziţii, profesor educaţie fizică şi sport
14. Rarău Traian, croitor, tehnician
15. Găbudean Călin-Marcel, referent, informatician
16. Călin Ovidiu Vasile, Director Executiv Compania Naţională Poşta Română, inginer
17. Vaida Ovidiu, asistent universitar, Politolog
18. Lăpădatu Maria, consilier parlamentar, expert relaţii publice
19. Szocs Viorica, adminstrator, contabil
20. Ibranyi Flavia-Mihaela, expert Relaţii Publice, specialist relaţii publice
21. Gurzău Cristian, şef Serviciu Poşta Română, inginer
22. Rusu Ionuţ, director Adjunct Camera Agricolă Cluj, inginer
23. Balogh Balint, director Comercial, Economist
24. Peter Gheorghe Valentin, director general adjunct Tetarom S.A., economist
25. Adam Laszlo-Lukacs, director Casa de Cultură a Studenţilor, economist
26. Roşca Roxana Daniela, referent bancar, economist
27. Coroian Septimiu, medic,
28. Szegedi Andrei, Funcţionar Administrativ, Kinetoterapeut
29. Mureşan Marius-Adrian, inginer
30. Prunean Ovidiu Ioan, administrator, Inginer
31. Constantin Tudor-Virgil, programator, Inginer
32. Popescu Andrei, funcţionar aprovizionare, Tehnician chimist
33. Astaluş Raul, agent juridic, Teolog
34. Pantea Ciprian, manager departament tehnic, economist

Lista pentru Consiliul Judeţean Cluj

1. Tişe Alin Păunel, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, Avocat, PDL
2. Coroian Alexandru, vicepreşedinte Consiliul Judeţean Cluj, Inginer
3. Tuluc Călin Marin, avocat, Jurist
4. Morar Andreea Veronica, Consilier Local Turda, Specialist Administraţie Publică
5. Racolţa Steluţa, director general RSC Consulting, Inginer geolog
6. Borza Radu Florin, director, Inginer PDL
7. Gavrea Dan Felician, Director Comercial Adjunct, Inginer
8. Cătărig Horaţiu Liviu, Director Sucursală, Inginer
9. Simplicean Horea Dan, inginer silvic
10. Leş Mariana Carmen, director executiv, Inginer chimist
11. Mureşan Marius Mircea, şef serviu, Inginer
12. El-Hayes Arthur Roland, director, Economist
13. Raţiu Adina –Maria, specialist Resurse Umane, Psiholog
14. Marc Marinela, Inspector şcolar general adjunct, Profesor
15. Rusu Rareş Stelian, director CN Transelectrica Sucursala Cluj, Jurist
16. Murea Porfirie Sebastian, reprezentant vânzări,economist
17. Pascu Aurel, coordonator, asistent social
18. Todea Cosmin Alexandru, director general, Medic Veterinar
19. Andro Marinel-Ioan, director Casa Agronomului Cluj, Inginer Zootehnist
20. Puşcaş Tudor Radu, administrator, inginer
21. Haiduc Ioan Cristian, secretar de Stat, Inginer
22. Herman Mircea Traian, Pensionar, Inginer
23. Jecan Alexandru Eugen, specialist IT, Informatician
24. Stîngă Nicolae Silviu, consilier personal al primarului, inginer
25. Popa- Gavrilaş Dorel Teodor, Economist
26. Hidan Petre Bogdan, Economist
27. Bunea Tudor-Adrian Turda, director general, Inginer constructor
28. Voina Alexandru, Inginer
29. Morar Vlad-Sebastian, Student
30. Cîmpean Ovidiu-Vasile, Doctorand, Politolog
31. Bîţu Răzvan, auditor, Inginer
32. Chender Ramona, coordonator fundaţie, Economist-Jurist
33. Dreghici Nicolae, administrator, Operator chimist
34. Marchiş Angela- Felicia, director coordonator, Economist
35. Peter Gheorghe Valentin, director general adjunct Tetarom S.A., Economist
36. Pop Simona, Economist
37. Morar Marian, şef reprezentanţa RAR Cluj, Inginer
38. Balazs Malmos Edit, director Comercial, economist
39. Răchişan Simion, profesor doctor în filologie
40. Gheduţ Silviu Nicolae, Director Operaţional, Geograf
41. Căpuşan Laura, referent specialitate, Jurist, Ecomomist
42. Lammert Mihai, Economist
43. Manolachi Aurel-Cristian, Doctorand, Istoric
44. Şuteu Ciprian, inspector de securitate şi sănătate în muncă, Electrician în industrie
45. Cifor Ioan – Adrian, Manager adjunct, Economist
46. Frenţiu Florin Tiberiu, Programator, Inginer
47. Bondor Nicoleta, avocat stagiar

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here